Робочий графік водіїв зазнає змін!

Міністеррство інфраструктури України відкорегувало порядок надання перерв та часу відпочинку водіям колісних транспортних засобів.

Так визначено, що після керування протягом 4-х годин 30 хвилин, водій повинен зробити перерву для відпочинку та харчування тривалістю не менше 45 хвилин, якщо не настає період щоденного (міжзмінного) відпочинку.

Ця перерва може бути замінена перервами тривалістю не менше 15 хвилин і 30 хвилин кожна, розподіленими протягом періоду керування або відразу після нього.

Перерва для відпочинку та харчування не включається до робочого часу водія і використовується останнім на власний розсуд.

Тривалість такої перерви встановлюється Перевізником за погодженням із профспілкою, а час її початку та закінчення встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Крім того, з 500 до 50 км скорочено протяжність міжміських автобусних маршрутів, рухаючись по яких автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Однак ця вимога набере чинності лише з 01.06.2013р., а до того часу водії, що керують відповідними транспортними засобами, які ще не обладнані тахографами, зобов’язані вести індивідуальну контрольну книжку водія (додаток 3 до наказу Мінтрансу №340 від 07.06.2010р.,який, до речі, також викладено у новій редакції наказом Міністерства інфраструктури №659 від 29.12.2011р.).

 
ТОВ “ВестТахоСервіс” готове допомогти перевізникам Волині з встановленням тахографів та тахосервісом в містах Луцьку та Ковелі.